Calendar 26.04.2024

Case Study: Szybka rekrutacja pracowników produkcji spożywczej.

PSbg
logo

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, w którym tempo produkcji oraz konkurencja stale wzrastają, firmy produkcyjne muszą być gotowe sprostać wyzwaniom związanym z pozyskiwaniem pracowników w krótkim okresie czasu.

Nasza agencja specjalizuje się w kompleksowym wsparciu dla przedsiębiorstw, oferując rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta i zapewniające możliwość elastycznego kształtowania struktury kadrowej.

Jak to robimy w Personnel Service? Sprawdźcie nasze Case Study z realizacji projektu dla firmy z sektora produkcji spożywczej.

Założenia projektu

 • Rekrutacja 80 pracowników tymczasowych do pracy na produkcji spożywczej
 • Maksymalny termin realizacji zamówienia: 3 tygodnie (wprowadzenia 1 x w tygodniu)
 • Rekrutacja pracowników wyłącznie z rynku lokalnego, bez konieczności dodatkowej legalizacji zatrudnienia
 • Dwuetapowy schemat rekrutacji – w trosce o wysoką retencję zespołu

Klientowi zależało na szybkim i efektywnym pozyskaniu zespołu pracowników, którzy mogliby zapewnić utrzymanie ciągłości produkcji w okresie wysokiego peak’u. Firma zakłada możliwość przejęcia części pracowników tymczasowych na umowy stałe, w związku z czym zależy im na pracownikach, których praca nie wymaga dodatkowej legalizacji. Pracodawcy zależy na stabilnym zespole i kandydatach odpowiadających wymogom stanowiska pracy. Dlatego, po konsultacji z klientem, zaproponowaliśmy dwuetapowy schemat rekrutacyjny, w którym liderzy oraz kierownicy zmian mogli wziąć udział w spotkaniu z wybranymi kandydatami już na terenie przedsiębiorstwa.

Wyzwania

 1. Praca w systemie 4-brygadowym
 2. Wymogi sanitarne
 3. Niepewna długość zatrudnienia
 4. Rekrutacja wyłącznie na lokalnym rynku pracy

Przedsiębiorstwo działa w trybie ciągłym, a pracownicy pracują w systemie 4-brygadowym. Rekrutacja pracowników do pracy w takim schemacie stanowiła jedno z największych wyzwań jakie postawił przed nami klient, tym bardziej przy założeniu pozyskiwania kandydatów wyłącznie na lokalnym rynku pracy. Co więcej, pierwsze zamówienie od firmy dotyczyło zatrudnienia na okres 3 miesięcy.

Etapy realizacji projektu

Etap 1: Analiza potrzeb klienta

Nasz zespół przeprowadził szczegółową analizę potrzeb klienta, a specjaliści ds. rekrutacji odwiedzili zakład, aby jeszcze lepiej zrozumieć specyfikę pracy oraz wymagania dotyczące umiejętności pracowników

Etap 2: Badanie rynku i potencjału

Współpracę rozpoczęliśmy od zbadania potencjału rekrutacyjnego na lokalnym rynku pracy. Przeanalizowaliśmy miejscowości leżące w promieniu do 40 km od zakładu pracy.

Etap 3: Opracowanie strategii rekrutacyjnej

Dział marketingu oraz dział rekrutacji wspólnie opracowały strategię rekrutacyjną, uwzględniającą demografię lokalnego rynku, opinie o kliencie oraz specyficzne wymagania branży spożywczej

Etap 4: Rekrutacja

Rozpoczęliśmy intensywną kampanię rekrutacyjną, wykorzystując różnorodne kanały komunikacji, zarówno te nowoczesne, takie jak reklamy targetowane i kampanie w Social Mediach, jak i tradycyjne (ulotki, billboardy i plakaty)

Etap 5: Weryfikacja i komunikacja

Przeprowadziliśmy ponad 350 wywiadów telefonicznych i odbyliśmy niemal 270 spotkań rekrutacyjnych. Klientowi przedstawiliśmy łącznie 140 kandydatów spełniających kryteria stanowiskowe.

Nasz zespół rekrutacyjny zadbał o candidate experience pozostając w kontakcie z kandydatami na każdym etapie rekrutacji.

Etap 6: Zatrudnienie i wsparcie w integracji

W ciągu 3 tygodni zatrudniliśmy 90 pracowników realizując tym samym ponad 110% zamówienia. Rotacja na projekcie w pierwszym miesiącu pracy wyniosła niespełna 6% i z każdym kolejnym tygodniem pracy spadała.

Dodatkowo zapewniliśmy wsparcie w procesie integracji nowych pracowników, organizując szkolenia wprowadzające, a także dbając o stałe dyżury koordynatorów wspierających pracowników na każdym etapie pracy.

Dodatkowo: W konsultacji z klientem zorganizowaliśmy i uruchomiliśmy transport pracowniczy z miejscowości położonych w promieniu 40 km od zakładu pracy.

SUKCES PISANY LICZBAMI

90 – całkowita liczba zatrudnionych pracowników

3tygodnie potrzebne na realizację zamówienia

6%rotacja na projekcie w pierwszym miesiącu pracy

Dzięki naszej skutecznej strategii rekrutacyjnej, klient był w stanie zatrudnić odpowiednią liczbę pracowników w krótkim czasie, co pozwoliło mu utrzymać płynność produkcji. Nowi pracownicy przyczynili się do poprawy wydajności i jakości produkcji, co przełożyło się na zwiększenie konkurencyjności klienta na rynku spożywczym. Wsparcie naszego zespołu w całym procesie rekrutacji i zatrudnienia umożliwiło klientowi skoncentrowanie się na rozwoju biznesu, wiedząc, że jego potrzeby personalne są w dobrych rękach.


Szukasz pracowników na produkcję?

Skontaktuj się z nami i przekonaj się jak szybko możemy Ci pomóc

Share

Spodobał Ci się artykuł?

Udostępnij go dalej!

Zobacz podobne artykuły

  Zadzwoń lub napisz do nas.

  Telephone Skontaktujemy się z Tobą w 2h. Pracujemy w godzinach: 9:00-17:00

  Skontaktuj się ze mną

  PS Logo

  ul. Sucha 3 piętro 3, 50-086 Wrocław

  Fire Grupa Kapitałowa
  Personnel Service

  Personnel Service S.A. z siedzibą we Wrocławiu wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, kapitał zakładowy: 7 451 295,00 PLN, opłacony w całości.

  socialsocialsocialsocial
  social