Calendar 10.05.2024

Płaca minimalna w 2025 r.

PSbg
logo

Minimalne wynagrodzenie za pracę, to najniższa kwota, którą pracodawca musi zapłacić pracownikowi za pełny miesiąc pracy. Płaca minimalna jest ustalana co roku przez Radę Ministrów.

Od 1 lipca 2024 roku minimalne wynagrodzenie za pracę wzrośnie ponownie i wyniesie 4300 zł brutto. Według szacunków Resortu Pracy wzrost płacy minimalnej obejmie 𝟯,𝟲 𝗺𝗹𝗻 𝗣𝗼𝗹𝗮𝗸ó𝘄 (dla przypomnienia jeszcze 3 lata temu podwyżka pensji minimalnej dotyczyła 1,6 mln pracujących)

A ile wyniesie płaca minimalna w 2025 roku? Na jakie koszty muszą przygotować się pracodawcy i na jakie wynagrodzenie mogą liczyć pracownicy?

Zgodnie z kalendarzem rząd musi podać propozycję płacy minimalnej obowiązującej w kolejnym roku do 15 czerwca. Do 15 września 2024 r. Rada Ministrów musi ogłosić poziom stawek minimalnych obowiązujących w 2025 roku.

W tym roku rząd musi także wdrożyć Dyrektywę Unijną ws. adekwatnych wynagrodzeń minimalnych w krajach UE. Czas na dostosowanie krajowych przepisów do unijnych regulacji mamy do 15 listopada 2024 roku.

O tym, czym dokładnie jest Dyrektywa Unijna ws. adekwatnych wynagrodzeń minimalnych w krajach UE i jakie zmiany mogą znaleźć się w polskich przepisach w związku z jej wdrażaniem, mówi nasza ekspertka ds. kadr i płac – Anna Ligięza.

Share

Spodobał Ci się artykuł?

Udostępnij go dalej!

Zobacz podobne artykuły

  Zadzwoń lub napisz do nas.

  Telephone Skontaktujemy się z Tobą w 2h. Pracujemy w godzinach: 9:00-17:00

  Skontaktuj się ze mną

  PS Logo

  ul. Sucha 3 piętro 3, 50-086 Wrocław

  Fire Grupa Kapitałowa
  Personnel Service

  Personnel Service S.A. z siedzibą we Wrocławiu wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, kapitał zakładowy: 7 451 295,00 PLN, opłacony w całości.

  socialsocialsocialsocial
  social