Calendar 02.12.2021

Personnel Service wchodzi na giełdę. Debiut na NewConnect w I kw. 2022 roku

PSbg
logo

Personnel Service w pięć lat osiągnęła pozycję lidera na rynku zatrudnienia pracowników z zagranicy. Na co dzień współpracuje z przedsiębiorstwami z wielu sektorów, w tym głównie automotive, RTV/AGD i przemysłu ciężkiego. Obecnie przychody netto firmy sięgają prawie 600 mln zł, a zysk EBITDA to 18 mln zł. Spółka spodziewa się dynamicznego wzrostu w ciągu najbliższych kilku lat. Sprzyjać temu będzie rozwój produkcji przemysłowej w Polsce, która wciąż jest najważniejszym rynkiem dla Personnel Service, korzystne położenie geograficzne naszego kraju, a  także wieloletnie doświadczenie w HR zarówno akcjonariuszy, jak i menedżerów spółki. W kontekście rozwoju Personnel Service, debiut na giełdzie ma kluczowe znaczenie. Zapewni spółce łatwiejszy dostęp do finansowania i uwiarygodni ją zwłaszcza z punktu widzenia rozwoju biznesu na rynkach zagranicznych.

 

Liczymy na to, że już w przyszłym roku kapitalizacja naszej firmy sięgnie 1 mld zł. Rynkowa wycena przedsiębiorstwa jest zresztą jednym z powodów, dla których udajemy się na giełdę. To będzie najbardziej miarodajna ocena naszej ciężkiej pracy. Giełda daje ponadto łatwiejszy dostęp do finansowania, co wobec mocnego wyjścia spółki na rynki zagraniczne  może mieć już wkrótce ogromne znaczenie. Tylko w mijającym roku dokonaliśmy ekspansji w Europie wchodząc na rynki Niemiec, Francji, Belgii, Holandii oraz Finlandii. Ze względu też na dynamiczny rozwój spółki odrzuciliśmy wcześniej rozważany model wejścia na parkiet tradycyjną drogą, bo trwałby on zbyt długo. Stąd wybór wariantu z Grupą Trinity w roli głównej – mówi Tomasz Hanczarek, Prezes Zarządu Personnel Service S.A.

 

Najpierw podwyższenie kapitału

 

Proces wejścia na NewConnect Personnel Service zacznie od przeprowadzenia emisji, dzięki której pozyska 15-25 mln zł. Wkrótce rozpocznie się roadshow.

 

Pieniądze zostaną przeznaczone na projekt na Ukrainie, w który zaangażujemy się będąc członkiem konsorcjum z francuską firmą TLScontact. Chodzi o wsparcie dla polskich konsulatów przy wydawaniu wiz dla Ukraińców, chcących przyjechać do naszego kraju. Taka pomoc jest niezbędną wobec ogromnej liczby pracowników ze Wschodu, którzy przybywają do Polski. Chodzi bowiem o nawet 1 mln osób rocznie. Jesteśmy już gotowi do podpisania z Ambasadą RP w Kijowie kontraktu na obsługę wizową pracowników z Ukrainy – mówi Tomasz Hanczarek.

 

Personnel Service planuje utworzyć na Ukrainie 18 centrów wizowych, w których pracować będzie ok. 500 osób.

 

Wejście na główny parkiet

 

NewConnect to pierwszy giełdowy przystanek dla Personnel Service. Od razu po sfinalizowaniu transakcji, spółka rozpocznie przygotowania do przejścia na główny rynek GPW.

 

Później przyjdzie pewnie czas na wejście na zagraniczne giełdy, bo notowanie na nich to także paszport do zachodnioeuropejskich rynków, co jest naszym długookresowym celem – podsumowuje Krzysztof Inglot, założyciel Personnel Service.

Share

Spodobał Ci się artykuł?

Udostępnij go dalej!

Zobacz podobne artykuły

  Zadzwoń lub napisz do nas.

  Telephone Skontaktujemy się z Tobą w 2h. Pracujemy w godzinach: 9:00-17:00

  Skontaktuj się ze mną

  PS Logo

  ul. Sucha 3 piętro 3, 50-086 Wrocław

  Fire Grupa Kapitałowa
  Personnel Service

  Personnel Service S.A. z siedzibą we Wrocławiu wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, kapitał zakładowy: 7 451 295,00 PLN, opłacony w całości.

  socialsocialsocialsocial
  social