Calendar 02.04.2024

5 korzyści z korzystania z usługi rekrutacji stałych

PSbg
logo

Kluczem do sukcesu przedsiębiorstwa są ludzie. Odpowiednio wykwalifikowani pracownicy na stanowiskach decyzyjnych, specjaliści, którym można powierzyć ważne i odpowiedzialne zadania, handlowcy, którzy generują wyniki na odpowiednim poziomie, księgowi, eksperci ds. kadr i płac etc., każdego dnia wpływają na realizację strategii biznesowej i osiąganie założonych celów. Znalezienie odpowiednich kandydatów do zatrudnienia często stanowi wyzwanie dla pracodawców, szczególnie w kontekście szybko zmieniających się trendów rynkowych i oczekiwań pracowników.

Proces rekrutacji specjalistów wymaga czasu, zaangażowania i odpowiednich umiejętności. Dlatego w wielu przypadkach pracodawcy decydują się skorzystać ze wsparcia agencji rekrutacyjnej, w celu pozyskania najlepszych talentów do organizacji.

Rekrutacja specjalistów – czym jest usługa rekrutacji stałych?

Rekrutacja specjalistyczna to usługa oferowana przez agencje pracy, które pomagają pracodawcom w znalezieniu idealnego kandydata na określone stanowisko. W ramach umowy zawartej z klientem, agencja zatrudnienia przeprowadza proces rekrutacji end-to-end, ściągając z barku pracodawcy wiele obowiązków i formalności.

W ramach kontraktu do zadań agencji należy:

 • Opublikowanie oferty pracy, a także dotarcie do potencjalnych zainteresowanych metodami alternatywnymi, np. direct-search, headhunting, własna baza kandydatów
 • Proces selekcji aplikacji
 • Przeprowadzanie rozmów rekrutacyjnych
 • Udzielanie feedbacku kandydatom oraz stały kontakt z osobami, które przeszły do kolejnych etapów rekrutacji
 • Weryfikacja umiejętności i kompetencji np. za pomocą testów czy badań

Jak przyspieszyć rekrutację specjalistów?

Rekrutacja specjalistów wymaga znacznych nakładów pracy, większej wiedzy i wprawy niż pozyskiwanie pracowników na stanowiska nie wymagające specjalnych kwalifikacji czy uprawnień. Rekrutacja specjalistyczna, to także większa odpowiedzialność. Niejednokrotnie to właśnie zatrudnienie wykwalifikowanych managerów decyduje o konkurencyjności i kierunkach rozwoju przedsiębiorstwa.

Efektywna rekrutacja od samego początku wymaga odpowiedniego przygotowania, należy stworzyć odpowiedni profil kandydata, określić jego umiejętności twarde oraz miękkie, a także kompetencje stanowiskowe. Może się okazać, że na rynku pracy nie ma aktywnie poszukujących zatrudnienia kandydatów, którzy spełniają oczekiwania pracodawcy. Konieczne jest wykorzystanie innych sposobów na dotarcie do potencjalnych pracowników, np. direct & executive search czy headhuntingu.

Dla firmy rekrutacja specjalistyczna może okazać się kosztowna, długotrwała i … nieefektywna, szczególnie jeśli dział HR jest niewielki i dotychczas nie prowadził takich projektów.

Rekrutacja na stanowiska specjalistyczne – dlaczego warto ją powierzyć agencji zatrudnienia?

Rekrutacja specjalistów to proces złożony i czasochłonny. Wymaga dużej wiedzy, doświadczenia, odpowiednich narzędzi rekrutacyjnych, a niejednokrotnie także niestandardowych metod docierania do potencjalnych kandydatów. Dlatego właśnie wiele firm decyduje się powierzyć proces rekrutacji zewnętrznym specjalistom.

Agencje rekrutacyjne mają dostęp do szerokiej i stale aktualizowanej bazy kandydatów, zatrudniają doświadczonych konsultantów, którzy posiadają nowoczesne narzędzia umożliwiające im sprawne i profesjonalne przeprowadzanie procesów rekrutacyjnych na stanowiska specjalistyczne.

Oto 5 najważniejszych korzyści, które może odnieść przedsiębiorstwo korzystające z usług rekrutacji profesjonalnych:

Dostęp do szerszej bazy kandydatów

Konsultanci zatrudnieni w agencjach mają dostęp do szerokiej bazy kandydatów z różnych branż. Dzięki mnogości prowadzonych procesów rekrutacyjnych bazy te są stale aktualizowane i poszerzane, dzięki czemu znacznie szybciej można znaleźć kandydatów spełniających wymagania stanowiskowe klienta.

Oszczędność czasu i zasobów

Proces rekrutacyjny na stanowiska specjalistyczne wymaga dużych nakładów czasowych i finansowych. Pracodawca, poza koniecznością opracowania ogłoszenia rekrutacyjnego, musi poświęcić czas na przeprowadzanie rozmów rekrutacyjnych czy negocjowanie warunków zatrudnienia. Dzięki skorzystaniu z usług agencji rekrutacyjnej można uwolnić zasoby własne, skupić się na najważniejszych celach biznesowych, a pozyskanie odpowiednich kandydatów na wolne stanowiska pracy pozostawić w rękach specjalistów.

Profesjonalizm i doświadczenie

Niewiele jest firm, które w ciągu miesiąca prowadzą tyle procesów rekrutacyjnych, aby utrzymywać etat dla specjalisty ds. rekrutacji. W agencjach zatrudnienia sprawa wygląda zupełnie inaczej. Konsultanci nie tylko przeprowadzają każdego miesiąca kilka, a nawet kilkanaście procesów rekrutacyjnych, ale także biorą udział w licznych szkoleniach i kursach, które podnoszą ich kompetencje. Dzięki temu są w stanie przeprowadzić proces rekrutacyjny w sposób rzetelny, profesjonalny i skuteczny.

Korzystanie z najnowszych technologii

Agencje rekrutacyjne, które dbają o swoją pozycję konkurencyjną na rynku pracy, nieustannie inwestują w nowoczesne technologie, które ułatwiają i przyspieszają procesy rekrutacyjne. To wpływa na szybkość rekrutacji, ale także pozwala na lepsze dopasowanie kandydata do stanowiska pracy (np. dzięki wykorzystywaniu testów psychometrycznych).

Minimalizacja ryzyka popełnienia błędu oraz jego kosztów

Zlecenie rekrutacji specjalistycznej zespołowi ekspertów zmniejsza ryzyko popełnienia błędu, ale ponieważ wszyscy jesteśmy ludźmi, także rekrutacje prowadzone przez doświadczone agencje zatrudnienia mogą okazać się nietrafione. W takim wypadku jednak pracodawca nie ponosi kosztów związanych z ponownym procesem rekrutacji – zdecydowana większość agencji rekrutacyjnych daje bowiem gwarancje na swoje usługi.

Współpraca z zaufaną agencją rekrutacyjną, to efektywne narzędzie wspierające obsadzanie kluczowych stanowisk. To inwestycja w rozwój firmy poprzez zapewnienie właściwego dopasowania kandydatów do stanowiska pracy. To sposób na oszczędność czasu i zasobów bez utraty na jakości procesu. Dlatego coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na skorzystanie z profesjonalnej pomocy agencji rekrutacyjnych.

Jesteś zainteresowany usługą rekrutacji stałych? Skontaktuj się z nami i sprawdź naszą ofertę.

Share

Spodobał Ci się artykuł?

Udostępnij go dalej!

Zobacz podobne artykuły

  Zadzwoń lub napisz do nas.

  Telephone Skontaktujemy się z Tobą w 2h. Pracujemy w godzinach: 9:00-17:00

  Skontaktuj się ze mną

  PS Logo

  ul. Sucha 3 piętro 3, 50-086 Wrocław

  Fire Grupa Kapitałowa
  Personnel Service

  Personnel Service S.A. z siedzibą we Wrocławiu wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, kapitał zakładowy: 7 451 295,00 PLN, opłacony w całości.

  socialsocialsocialsocial
  social